Ile można zarobić na sali zabaw? Sprawdzamy

Ile można zarobić na sali dla dzieci

W dzisiejszych czasach poszukiwanie pomysłu na firmę nie jest łatwe. Wiele osób decyduje się na otwarcie sali zabaw dla dzieci, ponieważ jest to aktualnie jeden z bardziej popularnych pomysłów na biznes. Warto jednak wiedzieć, co powinno się wziąć pod uwagę planując taką działalność gospodarczą.

Otwarcie sali zabaw – jak zacząć?

Po pierwsze należy znaleźć odpowiedni lokal na salę zabaw dla dzieci. Najlepiej, gdy znajduje się on pod adresem, który jest łatwo dostępny nie tylko dla dzieci, ale i wygodny dla dorosłych. Najczęściej sale zabaw znajdują się w centrum handlowym. Po znalezieniu odpowiedniego lokalu trzeba się zastanowić nad jej wyposażeniem. Z pewnością powinny tutaj znaleźć się różnego rodzaju atrakcje dla dzieci jak m.in. zjeżdżalnia, małpi gaj, drabinki i baseny z piłeczkami. Dodatkowo, warto zadbać o to, aby sala była odpowiednio przygotowana pod kątem pedagogicznym i bezpieczeństwa.

Obecnie modne są sale tematyczne, np. związane z bajkami, zwierzętami czy tematami (jak kosmos, woda itp.).

Czy warto inwestować w ten biznes?

Inwestycja w salę zabaw dla dzieci może okazać się bardzo opłacalna, ponieważ sale zabaw cieszą się coraz większą popularnością. Rodzice szukają miejsc, gdzie mogą zapewnić dzieciom ciekawą i bezpieczną rozrywkę i jednocześnie mieć czas na załatwienie swoich spraw. W związku z tym można nieźle zarobić tego typu działalności. Jednak, warto pamiętać, że otwarcie sali zabaw wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Sprawdź konkurencję

W Google znajdziemy aż 6000 stron, które dotyczą sal zabaw dla dzieci. Dla samej Warszawy popularna wyszukiwarka zwraca aż 250 dokładnych odpowiedzi. Konkurencja nie jest mała. Jednak trzeba pamiętać, że wiele sal zabaw to niewielkie przestrzenie w galeriach handlowych czy dużych sklepach, a ich celem jest tylko umożliwienie rodzicom zostawienia pociech pod opieką na czas zakupów.

Dedykowanych sal zabaw z ciekawą ofertą i np. możliwością organizacji urodzin jest o wiele mniej. Jednak przed otworzeniem nowego biznesu musisz koniecznie sprawdzić ilość takich miejsc w Twojej okolicy oraz dokładnie przejrzeć ich ofertę.

Zarobki 2023

Poniżej przedstawiamy ceny biletów wstępu i organizacji imprez w wybranych miastach w Polsce:

MiastoBilet wstępuUrodziny
Warszawa 25 – 52 zł/os.55 – 100zł/os.
Wrocław14 -35 zł/h
Kraków 20 – 30 zł/h600 – 1200zł/całość
Łódź20 – 30 zł/h35 – 60 zł/os.

Co powinno znaleźć się w sali zabaw?

W sali zabaw powinno znaleźć się odpowiednie wyposażenie, które zapewni dzieciom bezpieczeństwo i atrakcje. Z pewnością powinny tam być różnego rodzaju konstrukcje, zabawki oraz baseny z piłeczkami. Warto również zainwestować w małpi gaj, który jest jednym z najbardziej profesjonalnych urządzeń do zabaw dziecięcych.

Rysunek dzieci
W sali zabaw nie może zabraknąć kącika do rysowania

Jakie są koszty związane z małpi gajem?

Najwyższym kosztem z pewnością jest wynajęcie lub zakup miejsca pod salę zabaw i jej urządzenie. Drugim kosztem są wykwalifikowani pracownicy. Zarówno kadra opiekująca się dziećmi jak i obsługa dbająca o czystość. Miejsce w którym bawią się dzieci musi być zadbane pod każdym względem. W innym wypadku rodzice nie będą się wahać aby wystawić nieprzyjemny komentarz i ocenę, a to oznacza odpływ klientów.

Profesjonalny małpi gaj

Czym jest małpi gaj?

Małpi gaj to jeden z najbardziej profesjonalnych zestawów do zabaw dla dzieci. Zwykle składa się z różnych elementów, takich jak tunele, drabinki, wieże, mosty i pomysłowe przeszkody do pokonywania. Dzięki niemu dzieci mogą rozwijać swoją sprawność fizyczną, równowagę i jednocześnie świetnie się bawić.

Dlaczego warto go wykorzystać w sali zabaw?

Małpi gaj to doskonała atrakcja dla dzieci. Dzięki niemu maluchy bawią się w sposób niezwykle aktywny, korzystając zarówno z elementów ruchomych, jak i statycznych. Ponadto, małpi gaj zachęca dzieci do zabawy w grupie i pomagania sobie nawzajem, co rozwija umiejętności społeczne.

Grunt to bezpieczeństwo

Jakie są wymagania sanepidu?

Aby sala zabaw działała, musi być zgodna z wymaganiami sanepidu. To bezwzględny wymóg. Właściciele muszą zadbać o higienę w salach oraz o to, aby dzieci były bezpieczne w czasie zabawy. Zanim rozpoczną się targi z dziećmi i animatorami, sala musi otrzymać odpowiednie atesty, m.in. certyfikat zgodności z normą PN-EN 1176.

Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sali zabaw?

Aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sali zabaw, warto wyposażyć ją w specjalne elementy takie jak maty, które amortyzują ewentualne upadki, a także zainstalować odpowiednie systemy bezpieczeństwa np. siatki ochronne czy barierki. Ponadto, w sali musi być zawsze ktoś, kto sprawuje nadzór nad bawiącymi się dziećmi, a najlepiej zatrudnić animatora, który odpowiednio poprowadzi zabawy dla najmłodszych.

Lokalizacja i atrakcje

Jak wybrać lokalizację sali zabaw?

Wybór lokalizacji sali zabaw dla dzieci to bardzo ważna kwestia. Najlepiej, gdy sala znajduje się w centrum handlowym czy innym popularnym miejscu. W takim przypadku, dziecko może bawić się bezpiecznie, a rodzic będzie miał spokojny czas na zakupy czy wizytę w banku itp.

Czy warto inwestować w plac zabaw na zewnątrz?

Place zabaw na zewnątrz to inwestycja w którą wchodzą raczej samorządy czy szkoły i przedszkola. Zewnętrzny plac zabaw nie jest dostępny przez cały rok więc inwestycja w niego nie zwróci się tak szybko.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *